Історія училища

Історія існування училища починається з 1 вересня 1987 року.

З метою забезпечення підготовки кваліфікованих робітників для виробничих підрозділів ЮУ АЕС Миколаївської області 1 вересня 1987 року було відкрито  середнє професійно-технічне училище №2, відповідно до наказу №110 від 11.06.1987 року Державного Комітету УРСР по професійно-технічній освіті. Надовго залишився в пам’яті молоді урочистий поча­ток нового навчального року. Радістю світились обличчя юнаків та дівчат, які прийшли здобувати знання та оволодівати професійними навичками.  Саме тоді прозвучав Перший дзвінок у нашому навчальному закладі, на якому присутніх привітав керівник базового підприємства  директор  ЮУ АЕС Володимир Павлович Фукс, начальник ПРОМ-1 А.Д.

Захаров вручив символічний ключ від будівлі ПТУ. Від імені учнів виступила Наталя Глух.

Урочисто перерізали червону стрічку – училище відкрито!

Скільки відповідальності, любові та праці було вкладено, щоб навчальний заклад запрацював.

День за днем проходить у трудовому напруженні. В ауди­торіях, кабінетах, лабораторіях, майстернях іде наполеглива боротьба за знання, практичні на­вички. Великий дружний педаго­гічний колектив докладає багато старань, щоб кожен учень вийшов на широку дорогу життя високоосвіченим, висококваліфіко­ваним спеціалістом.
Вже першого вересня 1987 року  у світлих аудиторіях  та майстернях, у  щойно відкритому училищі, за парти сіло 330 учнів. Навчалися за такими спеціальностями слюсар з ремонту контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, слюсар з ремонту обладнання електроустановок, слюсар з ремонту турбінного обладнання,  столяр-будівельний;  тесляр,  маляр; штукатур; муляр, монтажник; зварювальник, кухар.
Першим директором училища був Конаркевич Ігор Леонідович, який мав ступінь доктора педагогічних наук. Це була творча людина, освічена, комунікабельна. Під його керівництвом і насавництвом засідання педагогічних рад перетворювалися на творчу лабораторію, де педагоги дізнавались багато нового і цікавого, підвищували свій професійний рівень та загальний розвиток.

Заступники директор з навчально-виробничої роботи Дзиговський Микола Трохимович, з навчально-методичної роботи Бензар Валентина Олександрівна, з навчально-виховної роботи Громенко В’ячеслав Сидорович, створювали атмосферу взаєморозуміння, співпраці, підгрунття для творчого потенціалу. Посіявши зернину знань у диші дитини, педагог не відразу побачить урожай. Але якісні зерна, вчасно закладені професійним майстром, завжди дадуть свої плоди.

Такі професіонали своєї справи як Мусатова Г.П., Полякова О.О., Петрина В.О., Івлева В.М., Поліщук О.В., Бабак Н.В., Хоменко Т.А. змогли виростити не одне молоде покоління майбутніх робітників нашого міста.

Увійшовши в самостійне життя , перші випускники Діріна С.І., Малихіна І.В., Волощук Л.О., Зеркаль І.П. продовжують передавати професійність,майстерність та любов робітничих професій наступним поколінням у стінах нашого закладу.

Склад колективу у перші роки функціонування закладу

Змінювалось життя, змінювалась країна …

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12.06.2003 року професійно-технічне училище №2 міста Южноукраїнськ Миколаївської області було реорганізоване в Южноукраїнський професійний машинобудівний ліцей.

7 жовтня 2014 року відповідно до наказу № 1078 Міністерства освіти і науки України від 24.09.2014 року та наказу №495 Департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації від 05.08.2014 року було змінено найменування Южноукраїнського професійного машинобудівного ліцею у Державний навчальний заклад “Южноукраїнський професійний ліцей”.

Ми пишаємося нашим навчальним закладом, бо в ньому є і облаштовані майстерні, і кабінети спецдисциплін, і спортивний зал, де проходить більшість змагань серед учнів та навчальних груп. Кожен учень, обравши улюблену професію, може отримати гарні знання та корисно використати свій вільний час в ліцеї.

Ознайомитися більш детально з історією створення училища можна перейшовши за цим посиланням: Літопис – повна версія