ДНЗ "Южноукраїнський професійний ліцей"
запрошує на навчання за такими спеціальностями

Підвищення кваліфікації, перепідготовка та інше

№ П.П. Назва професій Тривалiсть Вартість Вид професійної підготовки
1 Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах 3 місяці Підвищення кваліфікації керівних працівників та фахівців

Прийом громадян до державного навчального закладу «Южноукраїнський професійний ліцей» здійснюється для здобуття професій за освітньо-кваліфікаційним рівнем: кваліфікований робітник.

Професії

Код ДК

7241

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Професійні знання та вміння:

Eлектромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування обслуговує силові і освітлювальні установки, здійснює перевірку, розбирання і складання схем керування електроустаткуванням, підключення до електросистеми цеху нового обладнання, його перевірку, регулярний нагляд за його роботою. Він виявляє вузли, де виникло замикання, здійснює вимкнення цих вузлів із мережі, розбирання, заміну, складання і вмикання установки.

Перспективи працевлаштування:

Перспективи щодо працевлаштування після оволодіння професією у електромонтера вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний.
Сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Разом з тим вона застосовується практично в усіх галузях господарства і потреба у електромонтерах постійна.
У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги щодо обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів здебільш побутового характеру: встановлення та ремонт побутової електротехніки, електроосвітлювального устаткування, прокладання та заземлення електропроводів, кабелів, обслуговування діючої техніки, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо

Код ДК

7212

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах

Професійні знання та вміння:

Програмою підготовки зварників в ліцеї передбачено підготовку електрозварників 2-3-4 розрядів. Зварник 3 розряду має знати будову електрозварювального обладнання, властивості і значення електродних покрить, захисних та інших газів; асортимент і маркування основних і зварювальних матеріалів, вимоги до зварювальних швів, причини виникнення напруг і деформацій та методи їх попередження. Крім того зварник повинен знати основи економіки і роботи з бригадним підрядом, правила охорони праці, внутрішнього розпорядку і гігієни праці. Він повинен уміти виконувати ручне дугове і газове зварювання різних металів і конструкцій, наплавляти зношені деталі та виконувати повітряно-дугове різання металів.

Перспективи працевлаштування:

Потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України електрогазозварники без особливих ускладнень знаходять роботу в будівельних організаціях, на фабриках і заводах, у авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування тощо.

Код ДК

7231

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Професійні знання та вміння:

Навчаючись за професією “Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів” ви будите знати:
– будову і призначення автомобілів;
– схеми складання автомобілів;
– технічні умови на складання;
– ремонт і регулювання агрегатів;
– призначення і правила застосування складних контрольно-вимірювальних інструментів.
Вивчивши даний курс ви зможете виконувати:
– ремонт і складання автомобілів;
– проводити дефектування деталей;
– складання складних агрегатів;
– перевіряти гальмові та ходові властивості автомобілів;
– виконувати на стендах випробування складових одиниць та агрегатів;
– виявляти та усувати дефекти.

Перспективи працевлаштування:

Потреба в хороших автослюсарях постійно збільшується, оскільки постійно збільшується і урізноманітнюється автомобільний парк України. Тому ймовірність працевлаштування після навчання висока.

Код ДК

5122; 5220

Термін навчання

3 роки 5 міс.

Форма навчання

Денна

Кухар. Продавець продовольчих товарів

Майстерність приготування їжі є однією з найдавніших галузей людської діяльності. Сучасний великий досвід обробки харчових продуктів і приготування із них страв накопичувався протягом багатьох віків.

Кухар готує супи, другі страви, іншу їжу. Знає, як правильно зберігати продукти, готує різні страви за рецептами і вміє оформляти приготоване. Організовує зберігання продуктів відповідно до санітарно-гігієнічних норм. Попри те, що кухар на підприємствах громадського харчування користується встановленими рецептами страв, він може вносити до них зміни в залежності від якості сировини і контингенту споживачів. Праця кухаря належить до розряду фізичної праці середньої тяжкості. Кухарем можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.

Смачно поїсти любить кожен, значить, вмілий кухар без роботи ніколи не залишиться. Сьогодні майстри сковорідок і каструль затребувані на ринку праці, як ніхто інший.

Продавець – найбільш поширена професія серед торговельних працівників, на даний час вона найбільш популярна.
Сучасний професійний продавець – це кваліфікований спеціаліст у галузі товарознавства, консультант і помічник покупця.

В професії «продавець» можна виділити ряд спеціалізацій:

 • продавець-консультант,
 • завідувач відділом,
 • завідувач магазином.

Продавець замовляє та приймає товари, проводить розміщення та викладку, надає консультацію, обслуговує покупців різної категорії, упаковує товари.Продавець перш за все, психолог. У будь-якій ситуації він повинен бути стриманим і терплячим.
Одним з найважливіших його вмінь, це вміти спілкуватися культурно, але ненав’язливо.
Навчаючись в нашому навчальному закладі, учні з професії продавець продовольчих товарів набувають фахових знань, умінь і навичок, готуються застосовувати їх у своїй подальшій професійній діяльності.

Код ДК

7212; 7231

Термін навчання

1 рік 5 міс.

Форма навчання

денна

Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Зварювання — це один із найпоширеніших технологічних процесів з’єднання матеріалів. У професії зварника солідні історичні корені. Кування і зварка металу – стародавнє ремесло. Більше 2,5 тисяч років тому люди вже плавили і сполучали метали. Прообразом зварника був коваль. Нарешті, трохи більше 100 років тому назад промислова революція привела до використовування електричної енергії, появи зварювального апарату і зварника як самостійної робочої професії. Зварник – це робітник по зварюванню металів, конструкцій та споруд. Суть процесу зварювання в утворенні міцних зв’язків між атомами і молекулами.

Професія Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах користується великим попитом на ринку праці. Важко назвати галузь, де б не застосовувалось зварювання. В наш час неможливо уявити будівельно-монтажні роботи без зварювання. При цьому зварювальні робити часто виконують у важкодоступних місцях, на висоті, в польових умовах, в місцях, віддалених від силових електромереж. В цих умовах основним способом зварювання є ручне дугове зварювання, а основним  обладнанням ‒ зварювальні апарати і інструмент зварника.

Одним із способів підвищення зносостійкості деталей в механізмах, поверхні яких працюють на зношення, є наплавка сплавами з певними властивостями.

А якщо ж необхідно розділити метал, то для цього застосовують кисневу різку.  З допомогою зварювання з’єднують чорні метали, нержавіючі або леговані їх сплави, скло, пластмаси. Широке розповсюдження набуло зварювання плавленням, тиском, контактне зварювання. Стальні конструкції замінюють кольоровими металами і також їх зварюють.

Слюсар з ремонту автомобілів – спеціаліст, який готує машину в дорогу. В автомобільному транспорті професія слюсаря з ремонту автомобілів – це професія №2 після водія, якість і результат роботи якого багато в чому залежить від справності автомобіля. Щоб автомашина запрацювала, її потрібно зібрати, налагодити, від­регулювати і випробувати, у процесі експлуатації – обслуговувати і ремонтувати. Все це – справа слюсаря з ремонту автомобілів. Чим складніша машина, тим вища кваліфікація слюсаря, і якими б не були досконалими інстру­менти, завжди буде потрібна людина з “розумними” руками. Тому потреба у спеціалістах з ремонту автомобілів буде постійною і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися на різних автопідпрємствах, фірмах автосервісу, автокомбінатах, автопарках, “шляхових допомогах”, навіть відкрити свою справу.

Професія автослюсаря вважається престижною.

У майбутньому професія збережеть­ся, але в ній відбудуться суттєві зміни. Деякі операції зникнуть,ручна праця зведеться до мінімуму і процесів ціло­му буде автоматизований. За класифікацією професія слюсаря з ремонту автомобілів відноситься до професій типу “людина – техніка”.

 • Предмет праці автослюсаря: автомашина, її агрегати, системи, механізми,окремі її прилади, а також частини приладів і деталей.
 • Основні операції: розбирання, ремонт, складання, ре­гулювання, комплексне вип­робування відповідно до технічних умов ек­сплуатації агрегатів та вузлів автомобілів різних марок.
 • Знаряддя праці: різноманітні ручні інструменти – ключі і викрутки, молотки, пасатижі, вимірювальні пристрої, пнев­матичне обладнання, стенди, електричні механізми та пристрої тощо.

Код ДК

5220

Термін навчання

1 рік 5 міс.

Форма навчання

денна

Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів

Професійні знання та вміння:

Багато справ на землі важливих і потрібних людям. Одна з них – торгова. Продавець – це кваліфікований консультант покупця, його добрий порадник. Нинішній працівник торгівлі – це ініціативна, самостійна в прийнятті рішень особистість, яка відзначається оперативністю, творчим підходом до вирішення всіх питань, пов’язаних із продажем товару та збільшенням товарообігу.
В обов’язки продавця продовольчих товарів входить консультування покупця про ціну, властивості, смакові якості, кулінарне призначення і харчову цінність товарів. Він пропонує взаємозамінні і нові товари, а також товари супутнього попиту. Контролює своєчасне поповнення робочого запасу товарів, слідкує за термінами реалізації продуктів. Оформляє прилавкові та внутрішньомагазинні вітрини. Складає і оформляє подарункові і святкові набори. Вивчає попит покупців. Звіряє суми, отримані від реалізації товарів, з показниками касових звітів. Бере участь в інвентаризації товарів. Контролює асортимент та залишки товарів через мережу інформаційних технологій. Одержує товари зі складу та від постачальника. Визначає якість товарів за органолептичними ознаками. Перевіряє і відбирає товари, які не підлягають прийманню за наявними дефектними ознаками.
Родинні професії: продавець непродовольчих товарів, адміністратор торгового залу, консультант сфери послуг, рекламний агент, торговий представник, менеджер по продажах, комерсант.

Перспективи працевлаштування:

Торгівля – рушійна сила економіки. В період розвитку торгового бізнесу питання професійної підготовки працівників торгівлі набувають особливої актуальності. Ринок праці потребує професій продавця. Перехід України до ринкової економіки визначив нові умови діяльності вітчизняних фірм, підприємств сфери торгівлі і послуг, тому і потрібні кваліфіковані спеціалісти прилавка. Сучасний продавець – це і товарознавець, і маркетолог та ініціативна, самостійна, професійно освічена людина.

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування на базі 9 класів

Код ДК

7241

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Професійні знання та вміння:

Eлектромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування обслуговує силові і освітлювальні установки, здійснює перевірку, розбирання і складання схем керування електроустаткуванням, підключення до електросистеми цеху нового обладнання, його перевірку, регулярний нагляд за його роботою. Він виявляє вузли, де виникло замикання, здійснює вимкнення цих вузлів із мережі, розбирання, заміну, складання і вмикання установки.

Перспективи працевлаштування:

Перспективи щодо працевлаштування після оволодіння професією у електромонтера вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний.
Сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Разом з тим вона застосовується практично в усіх галузях господарства і потреба у електромонтерах постійна.
У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги щодо обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів здебільш побутового характеру: встановлення та ремонт побутової електротехніки, електроосвітлювального устаткування, прокладання та заземлення електропроводів, кабелів, обслуговування діючої техніки, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо

Правила прийому Документи до вступу

Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах на базі 9 класів

Код ДК

7212

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах

Професійні знання та вміння:

Програмою підготовки зварників в ліцеї передбачено підготовку електрозварників 2-3-4 розрядів. Зварник 3 розряду має знати будову електрозварювального обладнання, властивості і значення електродних покрить, захисних та інших газів; асортимент і маркування основних і зварювальних матеріалів, вимоги до зварювальних швів, причини виникнення напруг і деформацій та методи їх попередження. Крім того зварник повинен знати основи економіки і роботи з бригадним підрядом, правила охорони праці, внутрішнього розпорядку і гігієни праці. Він повинен уміти виконувати ручне дугове і газове зварювання різних металів і конструкцій, наплавляти зношені деталі та виконувати повітряно-дугове різання металів.

Перспективи працевлаштування:

Потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України електрогазозварники без особливих ускладнень знаходять роботу в будівельних організаціях, на фабриках і заводах, у авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування тощо.

Правила прийому Документи до вступу

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів на базі 9 класів

Код ДК

7231

Термін навчання

3 роки

Форма навчання

денна

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Професійні знання та вміння:

Навчаючись за професією “Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів” ви будите знати:
– будову і призначення автомобілів;
– схеми складання автомобілів;
– технічні умови на складання;
– ремонт і регулювання агрегатів;
– призначення і правила застосування складних контрольно-вимірювальних інструментів.
Вивчивши даний курс ви зможете виконувати:
– ремонт і складання автомобілів;
– проводити дефектування деталей;
– складання складних агрегатів;
– перевіряти гальмові та ходові властивості автомобілів;
– виконувати на стендах випробування складових одиниць та агрегатів;
– виявляти та усувати дефекти.

Перспективи працевлаштування:

Потреба в хороших автослюсарях постійно збільшується, оскільки постійно збільшується і урізноманітнюється автомобільний парк України. Тому ймовірність працевлаштування після навчання висока.

Правила прийому Документи до вступу

Кухар. Продавець продовольчих товарів на базі 9 класів

Код ДК

5122; 5220

Термін навчання

3 роки 5 міс.

Форма навчання

Денна

Кухар. Продавець продовольчих товарів

Майстерність приготування їжі є однією з найдавніших галузей людської діяльності. Сучасний великий досвід обробки харчових продуктів і приготування із них страв накопичувався протягом багатьох віків.

Кухар готує супи, другі страви, іншу їжу. Знає, як правильно зберігати продукти, готує різні страви за рецептами і вміє оформляти приготоване. Організовує зберігання продуктів відповідно до санітарно-гігієнічних норм. Попри те, що кухар на підприємствах громадського харчування користується встановленими рецептами страв, він може вносити до них зміни в залежності від якості сировини і контингенту споживачів. Праця кухаря належить до розряду фізичної праці середньої тяжкості. Кухарем можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.

Смачно поїсти любить кожен, значить, вмілий кухар без роботи ніколи не залишиться. Сьогодні майстри сковорідок і каструль затребувані на ринку праці, як ніхто інший.

Продавець – найбільш поширена професія серед торговельних працівників, на даний час вона найбільш популярна.
Сучасний професійний продавець – це кваліфікований спеціаліст у галузі товарознавства, консультант і помічник покупця.

В професії «продавець» можна виділити ряд спеціалізацій:

 • продавець-консультант,
 • завідувач відділом,
 • завідувач магазином.

Продавець замовляє та приймає товари, проводить розміщення та викладку, надає консультацію, обслуговує покупців різної категорії, упаковує товари.Продавець перш за все, психолог. У будь-якій ситуації він повинен бути стриманим і терплячим.
Одним з найважливіших його вмінь, це вміти спілкуватися культурно, але ненав’язливо.
Навчаючись в нашому навчальному закладі, учні з професії продавець продовольчих товарів набувають фахових знань, умінь і навичок, готуються застосовувати їх у своїй подальшій професійній діяльності.

Правила прийому Документи до вступу

Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів на базі 11 класів

Код ДК

7212; 7231

Термін навчання

1 рік 5 міс.

Форма навчання

денна

Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів

Зварювання — це один із найпоширеніших технологічних процесів з’єднання матеріалів. У професії зварника солідні історичні корені. Кування і зварка металу – стародавнє ремесло. Більше 2,5 тисяч років тому люди вже плавили і сполучали метали. Прообразом зварника був коваль. Нарешті, трохи більше 100 років тому назад промислова революція привела до використовування електричної енергії, появи зварювального апарату і зварника як самостійної робочої професії. Зварник – це робітник по зварюванню металів, конструкцій та споруд. Суть процесу зварювання в утворенні міцних зв’язків між атомами і молекулами.

Професія Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах користується великим попитом на ринку праці. Важко назвати галузь, де б не застосовувалось зварювання. В наш час неможливо уявити будівельно-монтажні роботи без зварювання. При цьому зварювальні робити часто виконують у важкодоступних місцях, на висоті, в польових умовах, в місцях, віддалених від силових електромереж. В цих умовах основним способом зварювання є ручне дугове зварювання, а основним  обладнанням ‒ зварювальні апарати і інструмент зварника.

Одним із способів підвищення зносостійкості деталей в механізмах, поверхні яких працюють на зношення, є наплавка сплавами з певними властивостями.

А якщо ж необхідно розділити метал, то для цього застосовують кисневу різку.  З допомогою зварювання з’єднують чорні метали, нержавіючі або леговані їх сплави, скло, пластмаси. Широке розповсюдження набуло зварювання плавленням, тиском, контактне зварювання. Стальні конструкції замінюють кольоровими металами і також їх зварюють.

Слюсар з ремонту автомобілів – спеціаліст, який готує машину в дорогу. В автомобільному транспорті професія слюсаря з ремонту автомобілів – це професія №2 після водія, якість і результат роботи якого багато в чому залежить від справності автомобіля. Щоб автомашина запрацювала, її потрібно зібрати, налагодити, від­регулювати і випробувати, у процесі експлуатації – обслуговувати і ремонтувати. Все це – справа слюсаря з ремонту автомобілів. Чим складніша машина, тим вища кваліфікація слюсаря, і якими б не були досконалими інстру­менти, завжди буде потрібна людина з “розумними” руками. Тому потреба у спеціалістах з ремонту автомобілів буде постійною і, оволодівши цією професією, можна легко працевлаштуватися на різних автопідпрємствах, фірмах автосервісу, автокомбінатах, автопарках, “шляхових допомогах”, навіть відкрити свою справу.

Професія автослюсаря вважається престижною.

У майбутньому професія збережеть­ся, але в ній відбудуться суттєві зміни. Деякі операції зникнуть,ручна праця зведеться до мінімуму і процесів ціло­му буде автоматизований. За класифікацією професія слюсаря з ремонту автомобілів відноситься до професій типу “людина – техніка”.

 • Предмет праці автослюсаря: автомашина, її агрегати, системи, механізми,окремі її прилади, а також частини приладів і деталей.
 • Основні операції: розбирання, ремонт, складання, ре­гулювання, комплексне вип­робування відповідно до технічних умов ек­сплуатації агрегатів та вузлів автомобілів різних марок.
 • Знаряддя праці: різноманітні ручні інструменти – ключі і викрутки, молотки, пасатижі, вимірювальні пристрої, пнев­матичне обладнання, стенди, електричні механізми та пристрої тощо.

Правила прийому Документи до вступу

Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів на базі 11 класів

Код ДК

5220

Термін навчання

1 рік 5 міс.

Форма навчання

денна

Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів

Професійні знання та вміння:

Багато справ на землі важливих і потрібних людям. Одна з них – торгова. Продавець – це кваліфікований консультант покупця, його добрий порадник. Нинішній працівник торгівлі – це ініціативна, самостійна в прийнятті рішень особистість, яка відзначається оперативністю, творчим підходом до вирішення всіх питань, пов’язаних із продажем товару та збільшенням товарообігу.
В обов’язки продавця продовольчих товарів входить консультування покупця про ціну, властивості, смакові якості, кулінарне призначення і харчову цінність товарів. Він пропонує взаємозамінні і нові товари, а також товари супутнього попиту. Контролює своєчасне поповнення робочого запасу товарів, слідкує за термінами реалізації продуктів. Оформляє прилавкові та внутрішньомагазинні вітрини. Складає і оформляє подарункові і святкові набори. Вивчає попит покупців. Звіряє суми, отримані від реалізації товарів, з показниками касових звітів. Бере участь в інвентаризації товарів. Контролює асортимент та залишки товарів через мережу інформаційних технологій. Одержує товари зі складу та від постачальника. Визначає якість товарів за органолептичними ознаками. Перевіряє і відбирає товари, які не підлягають прийманню за наявними дефектними ознаками.
Родинні професії: продавець непродовольчих товарів, адміністратор торгового залу, консультант сфери послуг, рекламний агент, торговий представник, менеджер по продажах, комерсант.

Перспективи працевлаштування:

Торгівля – рушійна сила економіки. В період розвитку торгового бізнесу питання професійної підготовки працівників торгівлі набувають особливої актуальності. Ринок праці потребує професій продавця. Перехід України до ринкової економіки визначив нові умови діяльності вітчизняних фірм, підприємств сфери торгівлі і послуг, тому і потрібні кваліфіковані спеціалісти прилавка. Сучасний продавець – це і товарознавець, і маркетолог та ініціативна, самостійна, професійно освічена людина.

Правила прийому Документи до вступу